Головна Дистанційна освітаМайбутньому першокласнику Пам'ятки населенню Оголошення Контакти Звернення громадян
Розділи сайту
Пізнайко

Шановні батьки майбутніх першокласників!

   З 01 червня 2020 року починається прийом заяв про зарахування дітей до перших класів комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради". Заяви будуть прийматися впродовж місяця - по 30 червня 2020 року (включно).

    Для особистої подачі документів слід попередньо записатися у секретаря закладу за тел. 097-365-20-20 (у робочі дні з 9.00 до 18.00) або через e-mail: headmaster@sch20.vin.ua). 

   Під час подачі документів слід неухильно дотримуватися санітарно-гігієнічних, протиепідеміологічних правил. 
   
Переліку необхідних документів:
- заява про зарахування до закладу;
- копія свідоцтва про народження дитини (під час подання документів пред'являється оригінал відповідного документа);
- оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обовязкового медичного профілактичного огляду" (Оскільки на час карантину в медичних закладах не проводять огляди дітей, медичну довідку можна буде надати до школи до 15.08.2020 р.);
- оригінали документів, що підтверджують фактичне місце проживання дитини чи одного з батьків на території обслуговування закладу освіти.

 

Звертаємо увагу! Першочергове право на зарахування до закладу загальної середньої освіти мають:

 - діти, фактичне місце проживання яких на території обслуговування обраного закладу освіти підтверджене;

- діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі;
- діти працівників цього закладу освіти;

  За інформацією щодо зарахування до 1-ого класу звертайтесь                                до Коломієць О.Ф., заступника директора.

  

 Вчителі, які будуть викладати в 1-их класах 2020-2021 н.р.:

 

 

Вовк Лариса Миколаївна 
вчитель вищої категорії

 

 

Руда Аліна Миколаївна 
вчитель категорії спеціаліст 

 

 

 Березовська Альона Миколаївна
вчитель вищої категорії

 

 

 Стороженко Марина Анатоліївна 
вчитель категорії спеціаліст

 

 

Стахміч Ірина Павлівна  
вчитель І категорії

 

 Майбутньому першокласнику!

 Поради психолога

1. Не перевантажуйте новою інформацією. 

За час, що залишився, ніяких «хвостів» не підтягуйте. Якщо насідати на дитину із читанням і рахуванням, можна викликати в неї негативні емоції із приводу школи. Звичайно, почитати трошки, порішати нескладні приклади можна, але все це повинне відбуватися в ігровій, непримусовій формі. Крім того, дошкільнятам важливо по кілька разів читати ті самі книжки. Вони, впізнаючи «матеріал», намагаються підказати оповідачеві, що буде далі, поправляють, якщо він припустився неточності. Це виробляє в них активність, і тоді їм буде абсолютно нескладно вже на першому уроці висловити свою «дорослу думку»
2. Розповідайте позитивні історії зі свого шкільного життя 
Важливо сформувати в майбутнього школяра позитивне ставлення до школи. Якщо дитина хоче вчитися й упевнена, що в школі цікаво, тоді неминучий стрес, пов'язаний з новими правилами й розпорядком дня, великою кількістю незнайомих людей, буде успішно переборено. Для цього частіше розповідайте малюкові кумедні історії зі свого шкільного життя.
3. Не наголошуйте на оцінках 
Багато батьків припускаються грубої помилки, коли починають стращати: «Читай, а то двійки мені приноситимеш». Навпаки - важливо акцентувати увагу дитини на процесі навчання (ти довідаєшся багато нового, у тебе з'являться нові друзі, ти станеш розумним), а не на гарних оцінках, які взагалі краще не згадувати.
4. Не лякайте школою 
У жодному разі не ведіть при дитині розмови, що в нього «закінчилося дитинство», у нього, мовляв, бідненького, починаються трудові будні. Навіть в жартівливій формі не лякайте школою. Не вартує при маляті також обговорювати майбутні витрати, нарікаючи на дорожнечу форми чи канцтоварів.
5. Купуйте шкільні приналежності разом із дитиною 
Усі шкільні приналежності варто купувати з дитиною, тоді вона виявляється залученою в процес підготовки до першого вересня. Нехай маля сам вибере собі портфель, ручки, олівці, зошити. А вдома не ховайте покупки в шафу - най дитина звикне до нових речей. Нехай вона складає портфель, носить його квартирою, розкладає на столі зошита й олівці, тоді прості вказівки вчителя: «Дістаньте ручку або зошит у лінійку» не викличуть у неї труднощів: вона чітко знатиме, де в неї що лежить. Добре також із дитиною погуляти біля школи..
6. Грайте в школу 
Нехай всі іграшки підуть у перший клас, а найулюбленіша мама стане вчителькою. У такій грі можна пояснити основні шкільні правила: як сидіти за партою, як відповідати на уроці, як попроситися в туалет, що робити на перерві (15-хвилинні «уроки» повинні чергуватися п'ятихвилинними «перервами»).
 7. Почніть жити за новим розпорядком 
За місяць до школи потрібно плавно підганяти режим дня до нового розпорядку. Намагайтеся, щоб дитина лягала спати не пізніше десятої вечора, а вставала о 7-8 ранку. Поясніть, що потрібно зробити перед сном: зібрати портфель, приготувати одяг. Все це допоможе маляті краще зрозуміти, як формується його день.
8. Потоваришуйте дитину з годинником.
Необхідна для школи навичка - орієнтація в часі. Якщо маля ще не розбирається, котра година, навчить її. Багатьом дитям легше орієнтуватися по електронних годинниках. Дитина повинна знати, що значить чверть години, півгодини, через годину. Повісьте в її кімнаті годинник, аби дитина могла по них дізнаватися, який час. Під час читання, гри або їжі можна поставити годинники на стіл і звернути увагу малюка на те, у скільки почалася дія й у скільки вона закінчилося.
9. Більше командних ігор 
Щоб розвити в маляті вміння підкорятися шкільним правилам, використовуйте командні ігри. Завдяки їм дитина засвоїть, що є правила, які треба виконувати, і що від цього залежатиме результат. Ще один важливий урок, який дають маляті командні ігри, - це спокійне ставлення до програшу.
10. Тренуйте увагу і пам'ять 
Гарна гра на уважність: усім дається однаковий текст, засікається час і потрібно якнайбільше і якнайшвидше знайти й викреслити літер «с». Проводьте спочатку «заняття» по 10 хвилин, і поступово доведіть до 15, до тривалості уроку в школі. Тоді дитини не будуть так лякати нескінченні хвилини занять. Ще можна часто грати у «Відвернися й назви». Розкладіть на столі іграшки й дайте дитині подивитися на них протягом 1-ї хвилини. Потім вона відвертається й називає іграшки, що лежать на столі. Ускладнюйте завдання: додавайте іграшки, скорочуйте час на запам'ятовування. Можна замінити іграшку іншою - дитина, повернувшись, повинна розповісти, що змінилося.
 
Потрібно придбати 
- Рюкзак
- Прописи (у школі)
- Обкладинки для підручників для 1 класу та зошитів
- Зошити в клітинку 6 шт.
- Зошити в косу лінію з допоміжною 6 шт.
- Пенал : прості олівці 2 шт.; гумку 2 шт.; лінійка ; 
- ручку з фіолетовим стержнем 2 шт.
- Альбом, кольорові олівці, фарби, палітру, різні пензлики
- Кольоровий папір, картон, дитячі безпечні ножиці, клей ПВА
- Пластилін, дощечку, стеки
- Фартушок та нарукавники
- Торбинку для змінного взуття
- Спортивну форму, кеди або кросівки, чешки
- Шкільну форму чорного кольору; сорочки, блузи светри - білого, сірого кольорів; для хлопчиків - класичний костюм, краватка; для дівчат - сарафан (або спідниця й желетка), класичні брюки, піджак; змінне взуття.
- Речі особистої гігієни.
 
 
 
Новини закладу
Корисні посилання
21023, м.Вінниця, вул. Чумацька, 266 тел. 097-365-20-20 E-mail: vinschool20@gmail.com