Головна Майбутньому першокласнику Дистанційне навчання Оголошення Контакти Звернення громадян
Розділи сайту
Життя початкової школи
Педагоги початкової школи Вінницький ліцей N20 пройшли курси підвищення кваліфікації «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення» від КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти"
Дякуємо за постійний творчий неспокій та прагнення до самовдосконалення! ✨💡
 
 
 
29.03.2023 педагоги початкової школи Вінницький ліцей N 20 пройшли курс тактичної медицини у КоЛеСо Вінниця Навчально - тренувальний Центр тактичної медицини! Навчилися накладати турнікет, визначати та зупиняти кровотечі, відновлювати прохідність дихальних шляхів та надавати домедичну допомогу.
Це ті знання, що мають бути з нами і в мирний, і у воєнний час.
Дякуємо інструктору пану Денису за детально відпрацьовану практичну складову та компетентні знання з надання домедичної допомоги.
Медики, захоплюємося вашою роботою!Бережіть себе! Все буде Україна!

 Вітаємо першокласників та їх мудрих наставників з початком бурхливого та цікавого шкільного життя!

Нехай навчання буде наповнене яскравими враженнями, корисними знаннями, дивовижними відкриттями.

Бажаємо вам терпіння, здоров'я, сил та енергії! 

 

 

 

Перші здобутки у конкурсі "Супергерої Fast"

Молодь врятує світ! Ми вражені хистом наймолодших учнів до навчання та їхнім бажанням врятувати чиєсь життя. Станом на 10.05.2022 року Вінницький ліцей №20, завдяки активності наших учнів, їхніх батьків та вчителів, ввійшов у п'ятірку лідерів серед закладів світу. Та став лідером серед закладів України.

 

 

Супергерої Fast103

Чи багато ви знаєте про інсульт? Щось чули? Не у Вашому віці? А жертвами «судинної катастрофи» можуть стати активні молоді люди, особливо ті, хто веде повноцінне життя та займається інтелектуальною працею. Саме тому учні 1-4 класів беруть участь у проєкті "СупергероїFAST". 

 

 

Засідання професійної спільноти вчителів початкових класів

18 жовтня спільнотою вчителів початкових класів опрацьовано інноваційні технології у освітній діяльності. Зокрема розглянуто доцільність та практичне застосування у освітній діяльності таких методів роботи. Досвідчені колеги висвітлили власні напрацювання та показали на практиці роботу з такими технологіями. Деякі з технологій стали доцільними для проведення тематичного заняття між колегами.

 

 

 

Комплексні олімпіади
29 жовтня у закладі проведено шкільний етап комплексної учнівської олімпіади серед учнів 3-4 класів. У зміст олімпіад включено взаємопов'язані завдання з інтегрованих курсів «Українська мова та читання», «Я досліджую світ» та предмету «Математика». Серед 26 учасників конкурсу переможцями та призерами стали 16 здобувачів освіти.

 

 Конкурс П.Яцика

Гарною традицією стало проведення, у стінах закладу, Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Цьогоріч він відбувся 18 листопада. Варто відзначити, що учні 3 та 4 класів показали достатній рівень знань з української мови. Про це свідчать результати І етапу: серед 22 учасників І місце - 3 учні, ІІ місце - 5 учнів, ІІІ місце - 5 учнів.

 

 Мислимо критично!

Відбулось підсумкове засідання колективу вчителів початкової школи. Критичне мислення нині модний тренд в освіті. Його розвиток є одним з наскрізних завдань навчально-виховного процесу. Тому, у ході роботи вчителі розглянули методи, прийоми та технології критичного мислення. Зазначимо, що вчителями наведено ряд завдань з власного досвіду. Наприкінці роботи Коломієць О.Ф. провела підсумок роботи професійної спільноти за І семестр 2021-2022 н.р..

«Шевченко б зацінив»
У березні, в честь Шевченківських днів, проведений конкурс читців віршів серед учнів 1-4 класів. Захоплені патріотизмом та болем за рідну Батьківщину конкурсанти з особливим трепетом читали вірші «пророка» сьогодення і багатьох інших письменників України.

 

А ми пишемо каліграфічно!
Ми пишаємося своїми учнями та ученицями, їх творчістю, запалом та бажанням зростати попри усі негаразди. 13 квітня відбувся І етап міського конкурсу «Майстер Краснопису» серед учнів 2-3 класів. Перемогу отримали учениця 2-Б класу Шірпал Діана та учениця 3-Б класу Шевченко Анна. Призерами конкурсу стали учениця 2-В класу Терез Валерія та учень 3-В класу Погосов Даниїл.

  

 Результати тижня "Світ невидимий"

 

Закінчився насичений, емоційний, кольоровий тиждень формування наскрізної компетентності "Навчання впродовж життя" під назвою "Світ невидимий".
Навколо існує чимало могутніх сил, на які ми не звертаємо уваги, або ж не знаємо про їхнє існування. Тому впродовж тижневика учителі початкових класів спробували звертати увагу школярів на речі, про які вони не задумувались.
До плідної роботи класних керівників 1-4 класів долучались вчителі інших ланок освіти.
Перейнявшись тематикою сьогодення учні закладу долучились до акції "Малюнок захисникам". Авторські малюнки дітей будуть відправлені в гарячі точки нашої країни задля підняття бойового духу героїв та здобуття швидкої перемоги України!
Щоб краще перейнятись атмосферою тижня, перегляньте відео-фрагмент з найяскравіших моментів. 

 

 (Щоб переглятути відео, потрібно натиснути на картинку)

 

 

 Навчання впродовж життя під назвою "Світ невидимий"

У нашому ліцеї проходив тиждень формування компетентності "навчання впродовж життя" під назвою "Світ невидимий". Черговий раз довели, що дистанційне навчання - не перешкода для цікавої та потужної співпраці учасників освітнього процесу.
Учні з цікавістю розгадували ребуси та загадки, пізнавали глибини сили слова через тренінги та челенджі, читали гуморески, знаходили та презентували цікаву інформацію, досліджували невідомі явища та проводили цікаві досліди, дізнавалися про сучасні основи медіаграмотності і не тільки.
З особливим трепетом у серці маленькі патріоти читали вірші про рідну Батьківщину і пізнавали її простори.

 

 

 

 

День безпечного Інтернету

 

 

Новорічне свято

 

 

Хакатон 2021

 

 

День знань 2021

 

 

МО вчителів початкових класів

27 серпня відбулось засідання професійної спільноти вчителів початкових класів. На засіданні детально опрацьовано нові рекомендації щодо оцінювання здобувачів освіти початкової ланки. Елементом позитиву у напруженій праці стала «Посвята у вчителі найкращої 20», де колектив познайомився з новопризначеними колегами.

 

Кейс-урок

13.05.2021 р. у 2-А класі (вчитель Сиротіна О.Л.) був проведений Кейс-урок "Повітря, яке нас оточує" в рамках проведення другого етапу міського огляду-конкурсу "Я досліджую світ". На уроці учні та учениці поринули у захоплюючий світ повітря, де мали змогу спостерігати, досліджувати, експерементувати. 

 

Маленькі умільці

У закладі пройшов тиждень "Маленькі умільці". Навіть в умовах карантинних обмежень, дистанційно, можна весело та з користю провести час. Наші учні доклали максимум зусиль для виконання завдань тижня. кожен клас креативно підійшов до реалізації поставлених цілей. Тиждень початкової школи промайнув у руслі Великодніх свят. Учні з захопленням прослуховували інформацію щодо Великодня, активно розв'язували головоломки, проводили експеременти, виготовляли вироби, ліпили та навіть складали орігамі. Вчителі продемонстрували неабиякий хист, впевненість, професійність, вміння адаптуватися до реалій життя. З Великоднем! 

 

  

Майстер краснопису

17 березня у закладі відбувся шкільний етап міського конкурсу серед учнів 2-3 класів "Майстер краснопису". У конкурсі взяли участь 13 учасників 3-х класів та 15 учасників 2-х класів. Перемогу отримали учениця 2-Б класу Шевченко Анна (вчитель Дода Л.Г.) та учениця 3-Д класу Косован Уляна (вчитель Лучкова Л.В.).

Лауреатами шкільного етапу конкурсу стали Слободянюк Софія, 2-Б; Погосов Данило, 2-В,; Гамулінська Анна, 2-А; Федорук Віталіна, 2-Г; Чернишук Олександра, 2-Д; Кліщук Анастасія, 3-А; Марчук Маргарита, 3-Ж; Зварич Ангеліна, 3-Д. 
 
Роботи переможниць
Шевченко Анни, 2-Б                       Косован Уляни, 3-Д
     

 

  Педагогічна рада

  26.01.2021 р. у закладі відбулась педагогічна рада на тему: "Робота школи за новим стандартом: результативність адаптаційного циклу як передумова розвитку ключових компетентностей учнів в основному циклі навчання в НУШ"

На педагогічній раді було розглянуто наступні питання:
1. Новий стандарт початкової освіти: схоже і відмінне (вчитель початкових класів         Літв'якова І.Д.).
2. Особливості адаптаційного циклу. Критерії, правила і процедури оцінювання учнів (вчителі початкових класів Матюха А.А., Мірчук Л.В.).
3. Навчання на основі результатів адаптаційного циклу НУШ. Особливості навчання в 3 класі (вчитель початкових класів Головня І.В.).
4. Комплексні діагностичні роботи інтегрованих курсів з предметів «Українська мова» та «Я досліджую світ» (вчителі початкових класів Зайцева Л.С., Шарапова Г.П., Попова Л.В.).
 

 

МО вчителів початкових класів

 05.01.2021 року в початковій школі відбулося методичне об'єднання за темою: "Основний цикл навчання: урахування вікових особливостей дітей у контексті впровадження НУШ. Математична освітня галузь."

 

 "Декада математики"

  Відповідно до Плану заходів щодо проведення у 2020-2021 навчальному році Року математичної освіти у закладах освіти та з метою популяризації та активізації вивчення математики, розвитку математичних здібностей учнів у закладі була проведена «Декада математики» у період з 16.11.2020 р. по 27.11.2020 р..

Завданням декади математики було підвищити інтерес учнів до навчальної діяльності, до пізнання дійсності та самих себе, а також вихованню самодисципліни та самоорганізації. Впродовж декади математики використовувались різні прийоми і форми організації урочної та позаурочної діяльності учнів, які забезпечували підвищення мотивації та пізнавального інтересу учнів, сприяли розкриттю внутрішнього їхнього потенціалу. 

 Заходи були спрямовані на:

 розвиток творчої фантазії;
 логічного мислення;
 вміння орієнтуватися в інформаційному просторі;
 підвищення інтерес до вивчення математики;
 розвиток пізнавальної діяльності;
 формування обов'язковості, відповідальності, креативності 

 

 

 

 

  «Тиждень знань з безпеки життєдіяльності»

  З метою удосконалення організаційної та практичної роботи з питань безпеки дітей та учнівської молоді, свідомого та дбайливого ставлення дітей, учнівської молоді до свого здоров'я, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпечної життєдіяльності учасників освітнього процесу у закладі з 16.11 по 20.11.2020 р був проведений «Тиждень знань з безпеки життєдіяльності».

Під час проведення тижневика були проведені: відкриті уроки, заняття з питань пожежної безпеки, охорони праці, безпеки життєдіяльності та профілактики всіх видів травматизму; бесіди щодо дотримання правил безпечного користування електроприладами, побутовою технікою, газовими приладами, сірниками. Під час занять з учнями, приділяли увагу усвідомленню необхідності вироблення навичок дотримання відповідних правил поведінки, оволодіння основними прийомами, методами і засобами захисту від несподіваних травм. 
 
 

 

У кожній дитині таланту краплина

  З 02 по 06 листопада 2020 року в навчальному закладі було проведено тиждень мистецтва «У кожній дитині таланту крапліна». Вчителі початкових класів дуже цікаво організовували роботу для учнів. Діти розгадували цікаві кросворди, загадки, ребуси мистецького характеру. Відвідували віртуальні екскурсії до Вінницького художнього музею, оперного театру та Лувру. Створювали неймовірні графічні зображення на темі «Крижані малюнки», з геометричних фігур, використовуючи метод танцю для створення різноманітних зображень. Частина класів колективів використовує роботу відомих людей у всьому світі художників та митців України, у тому числі частина інтегрувала математичні знання учнів із мистецькими витворами.
Незабутні емоції та цікаві форми роботи відображалися на уроках музичного мистецтва. Учні створили галерею робіт під назвою «Малюємо музику». Дійте з цим самим у ролі справжніх музикантів, граючи на перкусії та діатонічні дзвіночки. Учні четвертих класів можуть дозволити зграти в музичному вікторі «Перший мільйон». Незабутнім стало і «Караоке на майдані», яке подарувало масу емоцій. Цінною грою з музичного мистецтва в Тижневі стало знайомство з українськими народними музичними інструментами.
4 листопада оголошено денний театр у тижні «У кожній дитині таланту крапліна». Учні віртуально відвідали різні вистави Вінницького лялькового театру «Золотий ключик». Дітки інсценізували в класах колективних казок «Пан Коцький», «Золота рибка», «Колобок».
Гарні колективні та індивідуальні роботи створювали у творчій майстерні «Пальчики поспішайчики». Учні малювали природними штампами, у тому числі кількома долонями та пальцями, тубусами та трубочками, створювали різні сюжетні та предметні картини.
Впродовж тижня на уроки читання та української мови вчителі використовували міжпредметну інтеграцію опрацьовуючи загадки, народні прислів'я та покази про мистецтво та засоби його створення.
Вчителі початкової школи провели ряд відкритих уроків та заходів.
Всі класні колективи були нагороджені Підручниками закладу за «активну участь у тижневій початковій школі».
 

 

Всесвітній день доброти 

  13 листопада весь світ відзначав Всесвітній день доброти. Не секрет, що в сучасному світі високих технологій, з божевільним ритмом життя, доброти залишається все менше. Тому такий день насамперед потрібен для того, щоб нагадати про мораль і людяність, про чуйність і взаємодопомогу. Робити добро - дуже легко, потрібно лише почати!

У бібліотеці закладу було проведено захід, в якому взяли участь учні 4-Б класу. Дітки з цікавістю розповідали історії про добрі вчинки з власного життя. Створили разом Дерево доброти, заповнюючи його хорошими словами, які діти асоціювали лише з позитивними емоціями. Говорили з учнями про добрих та злих героїв казок та переглядали короткометражні мультфільми про добро.
Також була створена тематична виставка, де школярі вибрали для читання цікаві книги.
 

 

Новини закладу